Nejrozšířenější platforma pro telefony s Android, která se společně s Car Play pro telefony s iOS (Apple) stala celosvětovým standartem pro spojení Vašeho mobilního zařízení s infotaimentem vozidla. Umožňuje nejen zobrazení informací a spuštění aplikací z Vašeho mobilního zařízení, ale i možnosti jejich ovládání hlasem nebo přehledně a pohodlně na displayi Vašeho auta pomocí velkoformátových dotykových tlačítek. Systém je sice otevřenou platformou pro vývojáře, ale možnosti spuštění aplikací třetích stran jsou omezené, jednak z licenčních a jednak bezpečnostních podmínek při řízení automobilu.

Veškeré úpravy, které jsou na těchto stránkách popsány jsou tak prováděny v souladu s předpokladem, že dotyčný uživatel bude využívat úplné zrcadlení telefonu buď u stojícího vozidla nebo v režimu spolucestujícího, tak aby nemohlo dojít k snížení pozornosti řidiče při řízení motorového vozidla.

V současné době už je možné využít přímo aplikaci Android Auto pro plné zrcadlení Vašeho telefonu i bez root telefonu. Co to root je, jaká rizika to obnáší a jaké negativa jsou s root telefonu spojená, naleznete dobře popsané například zde pro českou komunitu. Všem pak doporučuji se podívat na článek, který kromě popisu rootu obsahuje i navigaci na další stránky podle výrobce a modelu telefonu, včetně relativně nových modelů zde .

Jako úplná, převratná novinka je možnost spuštění všech aplikací Vašeho telefonu skrz Android Auto bez root Vašeho telefonu. Toto nové řešení se objevilo na konci dubna 2021 a funguje zatím v několika verzích. Základní funkce fungují zdarma, za některé nadstandardní funkce je však nutné autorům přispět částkou okolo 5 Euro. Brzo se ukáže, zda je řešení dlouhodobě použitelné a zda půjde rozšířit i o další aplikace.

Střední díl bloku Android Auto je pak věnován možnosti postavení vlastního zařízení nebo nákupu profesionální verze, které Vám umožní plně zrcadlit Váš telefon na obrazovku autoradia i bez rootu Vašeho denně používaného telefonu. Toto zařízení jsem nazval „black box interface“ a umí prostřednictvím WiFi připojit Váš telefon na obrazovku automobilu i bez WiFi výbavy v autě. Nebudete pro jeho pořízení potřebovat mnoho financí, ale naopak budete muset strávit několik hodin času vhodným nastavením boxu. Vše je ale detailně popsáno v patřičném bloku našich webových stránek zde. Je určitě zajímavé, že v tomto případě můžete zrcadlit i Váš telefon Apple Iphone skrz Android Auto! Podobně funguje i další zařízení Multimedia Android, který se připojuje prostřednictvím CarPlay, ale umí zrcadlit i Android telefon.

Poslední dvě kapitoly přináší přehled možností plného zrcadlení Android telefonu skrz Android Auto bez root telefonu i hardwarových doplňků. Jsou zde popsány tři metody, jak toho docílit. Poslední kapitola uvádí možnost, jak spustit v automobilu i kodované programy typu NetFlix, Amazon Private video apod.

Pokud nemáte možnost stáhnout ve Vaší zemi Android Auto přímo z Google Play nebo nemáte možnost stažení nejaktuálnější verze, bylo do sekce Stahování přidáno 5 souborů pro stažení Android Auto verze 6.6. Pokud znáte verzi procesoru Vašeho telefonu (ARM_64, ARM_7a, x86 nebo x86_64 vyberte přímo verzi pro Váš telefon. Pokud neznáte typ procesoru, stáhněte si nejprve soubor Device info a podle něj nainstalujte správnou verzi Android Auto.