CarPlay and Apple iPhone connection in the car

Přenos dat z telefonů iPphone pomocí aplikace CarPlay. Systém telefonů od Apple neumožňuje zrcadlení Vašeho kompletního obsahu telefonu bez Jailbreak. Možnosti samotného CarPlay jsou ale veliké a pro většinu uživatelů telefonů iPhone postačující. Navíc jsou průběžně rozšiřovány.

Máte ve svém automobilu oficiální značkové firemní radio s CarPlay pro telefony iPhone, ale bez podpory WiFi? Máte značkové autorádio Pioneer, Alpine nebo Kenwood, kde není možné připojit CarPlay přes WiFi? Nechcete při každém nastoupení do automobilu pracně hledat USB kabely na připojení Vašeho telefonu?

Existují profesionální zařízení, které Váš problém vyřeší. Fungují na bázi Plug and Play, jednou je připojíte, nastavíte a pak už v budoucnu vše probíhá samo. Stačí nastoupit do auta, na displayi radia navolit CarPlay a spojení s telefonem a aktivace menu a všeho Vámi oblíbeného z CarPlay už funguje samo. Více o jednom z takových zařízení, včetně linku na možnost nákupu, recenzí, popisu nastavení se dočtete zde.

V druhé polovině září 2021 byla přidána na náš web i možnost jednoduchého a bezpečného Jailbreaku telefonů iPhone. Tato metoda je určena pro starší telefony až do modelu iPhone X s aktuelní verzí iOS až do 14.8, pro všechny starší telefony s verzí iOS 13 a 12.

Seznam kompatibility telefonů a iOS s naším řešením na dalších kapitolách je tedy :

iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE (1st), iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X s verzí iOS 14.8. (a samozřejmě i starší verzí iOS)

a dále všechny starší modely s iOS 13.7, iOS 13.6.1, iOS 13.6, iOS 13.5.1, iOS 13.5, iOS 13.4.1, iOS 13.4, iOS 13.3.1, iOS 13.3, iOS 13.2.3, iOS 13.2.2, iOS 13.2, iOS 13.1.3, iOS 13.1.2, iOS 13.1.1, iOS 13.1, iOS 13, iOS 12.5.4, iOS 12.5.3, iOS 12.5.2, iOS 12.5.1, iOS 12.5, iOS 12.4. 9, iOS 12.4.8, iOS 12.4.7, iOS 12.4.6, iOS 12.4.5, iOS 12.4.4, iOS 12.4.3, iOS 12.4.2, iOS 12.4.1, iOS 12.4, iOS 12.3.2, iOS 12.3.1, iOS 12.3, iOS 12.2, iOS 12.1.4, iOS 12.1.3, iOS 12.1.2, iOS 12.1.1, iOS 12.1, iOS 12.0.1, iOS 12.

S možnostmi, výhodami a nevýhodami tohoto řešení se můžete seznámit na videu zde:

Pro zájemce o video v českém jazyce je možné video zde:

Obecně je metoda určena pro uživatele výše uvedených telefonů s tím, že Jailbreak se do telefonu instaluje s pomocí bootovací USB flash a spojením s PC a Windows. (Metodu lze po drobné úpravě použít i pro iMac nebo Linux PC). Získaný Jailbreak zachová všechna Vaše nastavení telefonu, nahrané aplikace i data. Při jeho velmi jednoduché odinstalaci z telefonu opět zůstanou všechny původní aplikace, data i nastavení zachovány. V případě přítomnosti Jaibreaku v telefonu fungují všechny aplikace v telefonu bez jakéhokoliv omezení. Po odinstalaci Jaibreaku není o jeho historii v telefonu žádný záznam, není třeba se tedy obávat o případnou záruku telefonu.

Existuje řešení i pro novější telefony iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro , iPhone 12 Pro Max , iPhone 11 Pro Max , Phone 11 Pro , Phone 11 , iPhone Xs , iPhone Xs Max ,iPhone Xr ale pouze s iOS do verze 14.3! Toto řešení už ale není tak jednoduché, jako pro starší modely. Zatím není ani na těchto stránkách připravená kompletní podpora pro toto řešení. Více informací, jak na to, kompatibilitu Vašeho iOS a vhodnou metodu Jailbreaku naleznete přehledně pro všechny modely iPhone a všechny iOS zde.

Pokud Vám stačí aplikace typu browser a stream, jako například YouTube, Facebook, Messenger, VLC player apod., vystačíte i s aplikací zdarma! Musíte mít ale iPhone s verzí iOS mezi 14.0 až 14.8. Podrobnosti, včetně návodu i instruktážních videí jsou uvedené zde:

Po provedení Jailbreaku a pro zrcadlení kompletního obsahu telefonu s iOS 13 a 14 musíte ale zakoupit za 10 US dolarů + DPH aplikaci CarBridge, kterou přemístíte Vámi vybrané aplikace do CarPlay. Pro telefony s iOS 10 až 12 vystačíte pouze s 5 US dolary + DPH a aplikací CarBridge Legacy. Podrobnosti pro obě verze s návodem naleznete zde:

Ani v jednom případě ale nefungují aplikace s DRM ochranou typu NetFlix apod. Obecně je metoda určena pro uživatele výše uvedených telefonů s tím, že Jailbreak se do telefonu instaluje s pomocí bootovací USB flash a spojením s PC a Windows. (Metodu lze po drobné úpravě použít i pro iMac nebo Linux PC). Získaný Jailbreak zachová všechna Vaše nastavení telefonu, nahrané aplikace i data. Při jeho velmi jednoduché odinstalaci z telefonu opět zůstanou všechny původní aplikace, data i nastavení zachovány. V případě přítomnosti Jaibreaku v telefonu fungují všechny aplikace v telefonu bez jakéhokoliv omezení. Po odinstalaci není Jaibreaku není o jeho historii v telefonu žádný záznam, není třeba se tedy obávat o případnou záruku telefonu.

Pro použití NetFlix skrz CarPlay doporučujeme updatovaný MMB box player, podrobnosti naleznete o odstavec níž: Podrobný popis, odkazy na stažení souborů, odkazy na instruktážní video naleznete zde.

Již dříve byla také přidána sekce o možnosti plného zrcadlení Vašeho Iphonu v autě skrz Android Auto a to dokonce bezdrátově. Můžete streamovat například YouTube nebo zrcadlit všechny aplikace z Vašeho Iphona i bez Car Play, pouze s použitím aplikace Android Auto. Jak to vypadá v praxi, se můžete podívat na videu zde.

Nově je také k dispozici updatované hardwarové zařízení MMB player box, kombinující režim CarPlay s možností bezdrátového připojení Vašeho Iphonu a Android autoradio. Mezi oběma mody je možné během jízdy přepínat (doba přepnutí se však pohybuje okolo 30 sekund) a používat tak buď režim CarPlay nebo Android multimediální přehrávač s možností spuštění libovolné aplikace včetně NetFlix. Volba defaultního provozu (CarPlay nebo Android přehrávač po nastartování zařízení) je možné volit v nastavení MMB boxu. Podrobnosti včetně linku na zvýhodněný nákup se slevou 20 dolarů přímo u výrobce zařízení naleznete zde:

Poslední předvánoční novinkou je zařízení KyeBriq, kde naleznete nejen kombinaci android multimediálního zařízení s Android 9 v kombinaci s WiFi CarPlay, ale dokonce i možnost využít bezdrátové WiFi Android Auto. Vše důlržité o tomto zařízení, včetně slevového kuponu na nákup naleznete zde.