Přenos dat z telefonů Iphone pomocí aplikace Car Play. Systém telefonů od Apple neumožňuje zrcadlení Vašeho kompletního obsahu telefonu bez Jailbreak. Je mimo rozsah tohoto webu poskytnutí této podpory. Možnosti samotného Car Play jsou ale veliké a pro většinu uživatelů telefonů Iphone postačující. Navíc jsou průběžně rozšiřovány.

Máte ve svém automobilu oficiální značkové firemní radio s CarPlay pro telefony IPhone, ale bez podpory WiFi? Máte značkové autorádio Pioneer, Alpine nebo Kenwood, kde není možné připojit Car Play přes WiFi? Nechcete při každém nastoupení do automobilu pracně hledat USB kabely na připojení Vašeho telefonu?

Existují profesionální zařízení, které Váš problém vyřeší. Fungují na bázi Plug and Play, jednou je připojíte, nastavíte a pak už v budoucnu vše probíhá samo. Stačí nastoupit do auta, na displayi radia navolit Car Play a spojení s telefonem a aktivace menu a všeho Vámi oblíbeného z Car Play už funguje samo. Více o jednom z takových zařízení, včetně linku na možnost nákupu, recenzí, popisu nastavení se dočtete zde.

Pro ty, kteří navíc o možnosti hacku svého iPhona a nikdy o této možnosti zatím neslyšeli, mohu doporučit tento poučný článek, který najdete zde.

Nově byla také přidána sekce o možnosti plného zrcadlení Vašeho Iphonu v autě skrz Android Auto a to dokonce bezdrátově. Můžete streamovat například YouTube nebo zrcadlit všechny aplikace z Vašeho Iphona i bez Car Play, pouze s použitím aplikace Android Auto. Jak to vypadá v praxi, se můžete podívat na videu zde.