Seznam telefonů Huawei, které podporovaly (nebo podporují) MirrorLink je uveden na hlavní stránce MirrorLink. Pokud máte ještě typ s podporou pro MirrorLink nebo pokud jste downgradovaly váš telefon na verzi Emui ne vyšší, než 9.1 a přesto máte problémy s připojením, zde je manuál od firmy Huawei:

Nelze připojit telefon k autu přes MirrorLink

Použitelné produkty : Smartphone
Pokud se váš telefon nemůže připojit k autu přes MirrorLink, zkontrolujte, zda vaše auto podporuje telefony Huawei a zda váš telefon podporuje MirrorLink.

Kontaktujte zákaznický servis výrobce automobilu a zkontrolujte, zda vaše auto podporuje telefony Huawei.
Zavolejte na horkou linku Huawei a zkontrolujte, zda váš telefon podporuje Mirrorlink.
Pokud vaše auto podporuje telefony Huawei a váš telefon podporuje Mirrorlink, vyřešte problém na základě následujících scénářů:

Telefon se nemůže připojit k autu pomocí kabelu USB.
Chcete-li povolit ladění USB, proveďte následující:

1. Přejděte do Nastavení> Systém> O telefonu a klepnutím na číslo sestavení sedmkrát za sebou přejděte do režimu vývojáře.
2. Vraťte se na obrazovku Systém a klepněte na Možnosti vývojáře.
3. Přejděte na Možnosti vývojáře> Ladění USB a klepněte na OK.
4. Znovu povolte režim v autě v telefonu a navažte spojení s autem.
5. Pokud se nezobrazí zpráva „Povolit přístup k datům zařízení?“, znovu připojte kabel USB a zkuste to znovu. Pokud se zpráva stále nezobrazuje, restartujte telefon.
6. Pokud připojení stále selže, problém může spočívat v certifikovaných aplikacích souvisejících s MirrorLink. V takovém případě kontaktujte tým podpory aplikace.


Váš telefon se může připojit k autu pomocí kabelu USB, ale vyskytne se problém.


A) Displej ve vozidle hlásí, že nebylo nalezeno žádné zařízení podporující MirrorLink.

  1. Váš telefon nemusí být dobře připojen k Wi-Fi nebo mobilní datové síti, což je nutné k získání certifikátu MirrorLink.
  2. Z vašeho telefonu nebyla vymazána historická data selhání certifikace. Restartujte displej ve vozidle, znovu připojte telefon k autu pomocí kabelu USB a postupujte podle pokynů na obrazovce. Pokud problém nelze vyřešit, otevřete Nastavení, přejděte do části Aplikace> Režim v autě > Úložiště, klepněte na VYMAZAT DATA a znovu připojte telefon k autu.

B) Displej ve vozidle hlásí, že připojené zařízení není podporováno po dotyku na ikonu MirrorLink.
Restartujte hlavní konzolu automobilu a poté znovu připojte telefon k autu pomocí kabelu USB. Když se objeví zpráva Povolit přístup k datům zařízení ? , vyberte Ne, pouze nabíjet!

Pokud zvolíte Ano, povolit přístup, vaše auto rozpozná váš telefon jako USB flash disk.

C) Připojení MirrorLink je po chvíli navázáno a pak přerušeno.
Doporučuje se použít standardní kabel USB specifikace USB 3.1 a vyšší, tj. přenosová rychlost minimálně 5Gb/s a nabíjecí proud minimálně 3A. Délka ne větší, než 50cm! Zkontrolujte, zda je kabel v dobrém stavu. Přejděte do části Správce telefonu> Zbývající%> Spuštění aplikace, povolte Manuální správu pro aplikace související s MirrorLink, jako je Služba dálkového ovládání, Režim řízení a Mapy, a povolte Automatické spuštění, Sekundární spuštění a Spustit na pozadí, poté stiskněte POKRAČOVAT.

D) Displej ve vozidle hlásí, že připojení není povoleno, protože telefon nemá certifikaci.
Připojte telefon k hotspotu Wi-Fi nebo mobilní datové síti, znovu připojte telefon k autu pomocí datového kabelu USB a postupujte podle pokynů na obrazovce. Důvodem je, že certifikát požadovaný k navázání spojení MirrorLink mezi telefonem a autem je neplatný nebo vypršel. Pokud je váš telefon připojen k automobilu, mobilní telefon nemůže získat certifikát MirrorLink, protože je slabý síťový signál v okolí vašeho automobilu nebo protože byla deaktivována datová služba vašeho telefonu.

E) Po dotyku ikony MirrorLink na displeji ve voze automobil nereaguje a na obrazovce telefonu se zobrazí pouze ikona nabíjení.
K připojení telefonu k autu použijte standardní kabel USB Huawei nebo ještě lépe značkový datový kabel! Doporučuje se použít standardní kabel USB specifikace USB 3.1 a vyšší, tj. přenosová rychlost minimálně 5Gb/s a nabíjecí proud minimálně 3A. Délka ne větší, než 50 cm !” Kabel USB jiné specifikace vám může umožnit nabíjení baterie, ale nemusí podporovat přenos dat.

F) Displej ve vozidle stále indikuje, že probíhá připojení USB.
Stisknutím ikony MirrorLink na displeji ve vozidle navažte spojení MirrorLink s telefonem ručně. Většina automobilů může automaticky navázat spojení MirrorLink po připojení k telefonu pomocí datového kabelu USB. U některých automobilů však budete muset navázat spojení MirrorLink s telefonem tak, že se dotknete ikony MirrorLink na displeji ve vozidle.

G) Displej ve vozidle indikuje, že aplikaci MirrorLink nelze použít za jízdy nebo že aplikace nefunguje se systémem automobilu.
Zkontrolujte, zda aplikace, kterou chcete otevřít, splňuje certifikaci MirrorLink pro jízdu vozidla. Pokud ne, zkuste jiné podobné aplikace. (Doporučujeme universální a osvědčený RockScout.) V takovém případě aktualizujte aplikaci na nejnovější verzi a zkuste to znovu.
Aplikace, které neprošly certifikací jízdního režimu MirrorLink pro váš konkrétní model automobilu, nelze použít, když je vůz v pohybu. Pokud aplikace projde certifikací, ale certifikát se nepodaří stáhnout, zobrazí se také chybová zpráva.
H) Na displeji ve vozidle nelze zobrazit nebo použít některé aplikace
Dotkněte se aplikace Režim automobilu v telefonu a zkontrolujte, zda aplikace podporuje MirrorLink.
Z bezpečnostních důvodů pouze aplikace podporující MirrorLink lze zobrazit na displeji ve vozidle a aplikace musí podporovat Android 8.0 a vyšší.
Telefon zobrazí obrazovku režimu řízení, ale displej v autě seznam aplikací.
Dotkněte se ikony odpovídající aplikaci Režim řízení na displeji ve vozidle a na displeji ve voze se zobrazí obrazovka Režim řízení ve vašem telefonu.
U některých modelů automobilů se při počátečním připojení telefonu na displeji ve voze zobrazí seznam aktuálně dostupných aplikací MirrorLink, které nejsou v režimu řízení.


I) Nelze telefonovat s pomocí Bluetooth ve vozidle.
Spárujte telefon s automobilem pomocí Bluetooth ve vozidle a až poté mezi nimi vytvořte i spojení MirrorLink.