mmb 11 plus

Nové Plug and Play řešení s možností zrcadlení Vašeho telefonu (Iphone i Android) ve Vašem automobilu s výbavou CarPlay. Umožní spuštění Android multimediálně – aplikačního centra s možností ovládání spuštěných aplikací přímo z Displaye Vašeho auta. Pomocí dotyků na Displayi auta (nebo dálkového ovladače, který je možnost objednat jako option k MMB), tak můžete spustit libovolnou aplikaci, nahranou v Android multimediálním centru. Umožní připojit i bezdrátově přes WiFi Váš telefon a zrcadlit kompletní obsah Vašeho telefonu na displayi Vašeho auta. Navíc s HDMI výstupem pro připojení například na Vaši televizi nebo monitor PC. Linky pro zvýhodněný nákup přímo od výrobce naleznete dále v textu.

Nová verze, která je k dispozici od 22.12. 2021 umožňuje tři režimy v jednom zařízení. Buď WiFi funkci klasického CarPlay, kdy Váš Iphone telefon je připojen skrz WiFi Multimediálního boxu k Vašemu autoradiu. Nebo WiFi Android Auto, kdy Váš telefon Android je připojen skrz WiFi Multimediálního boxu k Vašemu autoradiu. Nebo jako multimedia Android 11 box. Navíc je poslední model vybaven i HDMI výstupem, který můžete využít pro připojení i na Vaši domácí TV, monitor PC nebo tablet s HDMI vstupem. Je však třeba počítat s nutností připojení externí myši a klávesnice pro pohodlné ovládání v domácím centru nebo objednat včetně BT dálkového ovládání.

V nastavení zařízení si můžete vybrat defaultní režim, do kterého zařízení nabootuje po nastartování vozidla. Buď Apple WiFi CarPlay nebo Android multimedia box. Během provozu můžete mezi všemi režimy přepínat, bez nutnosti bootování z jednoho režimu do druhého! Změna je tak velice rychlá a je provedena během několika málo sekund.

mmb 11 plus design

Pro MMB 11 Plus Multimedia box jsem vyjednal slevu 20 dolarů po zadání slevového kodu zde MIRROR-PHONE-AA. Pro CarPlay DonglePlus je sleva také 20 dolarů po zadání slevového kuponu MIRROR-PHONE-AA. Na stránce je možné nastavit cenu v US Dolarech, Eurech, Librách a Kanadských a Australských dolarech. Platba je možná prostřednictvím PayPal. Dopravné je expres službou DHL nebo FedEx. (dopravné je 30 dolarů). Nově je možné objednávat i přímo ze skladu v Evropě. (Německo)

Zařízení pracuje buď jako WiFi CarPlay (WiFi Android Auto) interface mezi Vaším Iphone (Android) telefonem a autoradiem, nebo jako nezávislé Android zařízení, z kterého můžete na display Vašeho vozu pouštět třeba YouTube, NetFlix nebo libovolnou jinou aplikaci, kterou si do Android boxu nahrajete z Google Play nebo z jiných zdrojů jako .apk aplikaci.

mmb 11 plus home screen

Takže shrnutí: Po zadání nebo prokliku zde: Jste přesměrováni na link pro zvýhodněný nákup MMB 11 Plus Android boxu ( Android multimediální video box kombinovaný s Apple CarPlay a Android Auto WiFi) nebo DonglePlus. Po výběru zboží a zadání slevového kuponu MIRROR-PHONE-AA pro MMB 11 Plus Multimedia Box nebo pro MMB Wireless CarPlay Adapter Plus Vám je z ceny odečteno 20 dolarů. Vyberete dopravu a způsob platby. Pro ty, kteří objednají box skrz tento link s využitím slevového kuponu, automaticky získávají ode mne rozšířený manuál se skrytými hesly i odkazem na update link pro aktualizaci firmwaru. Při výběru boxu platí že je po updatu výrobce universální typ pro všechny vozy s CarPlay.

Zařízení je již dodáváno s oběma typy propojovacího kabelu, s USB-C i USB-A (starší klasická verze USB) podle konektoru, který máte v automobilu. Můžete také objednat doplňkové dálkové ovládání s vlastní klávesnicí pro snadnou obsluhu zařízení i ze zadních sedadel vozu nebo jednoduchého psaní textu. Využijete ho také při připojení k TV nebo PC monitoru!

Ohledně vozů Škoda jsme zaregistrovali problém s konektivitou s radii Swing, těmto zájemcům doporučuji zatím MMB 11 multimedia box raději nekupovat. Ostatní radia (Bolero, Amundsen i Columbus, které mají aktivní SmartLink s CarPlay) fungují bez problémů. Pro kompatibilitu automobilů s USB CarPlay můžete orientačně využít tabulku Apple zde. Některé webové prohlížeče (zvláště mobilní) mají občas snahu přeložit cenu 290,00 dolarů jako 29000 dolarů 🙂. Tomu nevěnujte pozornost, v dalších krocích i na stránce s platbou je již vše OK a je tam cena správná. 🙂

Pro zákazníky, kteří objednají přes výše uvedené linky, platí benefit získání velmi podrobného českého návodu k použití s využitím dalších skrytých funkcí. Pro zaslání návodu je třeba poslat kopii objednávky produktu na můj mail, uvedený v kontaktech.

V návodu je i link pro možnost updatu na nejnovější software. Instalační soubory pro update v budoucnu naleznete v sekci stahování i na mých stránkách. Instruktážní video pro použití staršího modelu můžete vidět například zde.

Instruktážní video v provozu se zrcadlením telefonu Android můžete shlédnout zde. Možnosti ukázky hlasového ovládání pomocí Google asistenta najdete zde.

Pokud chcete využít možnosti zrcadlení Vašeho Android telefonu včetně ovládání telefonu z displaye automobilu, je to možné. V telefonu musíte mít instalovanou aplikaci AirDroid. Pro nerootovaný telefon je pak ještě třeba aplikaci nastavit podle návodu níže pomocí aplikace stažené do PC s Windows.

V Multimedia boxu nainstalujte aplikaci AirMirror z Google Play Store.

Váš Android telefon připojte k PC prostřednictvím USB kabelu a pomocí program pro WIN nebo MAC. V AirDroid PC, které stáhnete pro WIN nebo MAC na konci stránky pak také nastavte telefon pro použití v non root režimu. Celý proces, jak to udělat je velmi detailně popsaný zde. Na telefonu musíte mít ale povolený developer režim a ladění přes USB. Po stažení programu a jeho spuštění, na úvodní stránce programu, najdete spouštěcí tlačítko na nastavení non root telefonu. Teprve po nastavení připojte Váš telefon přes WiFi hotspot v automobilu. Pamatujte, že po případném restartu telefonu musíte obvykle toto nastavení znovu opakovat! Jak potom vše funguje v praxi, můžete vidět na videu zde.

Pokud při použití aplikace AirDroid pro zrcadlení telefonu s kontrolou dotyku chcete využít i přenos zvuku, musíte mít zároveň na Multimedia boxu nastavenou aplikaci BlueTooth music. (je už součástí aplikací nastavených od výrobce MMB boxu).

Další možností je doplnění alternativního Car Launcheru do zařízení. Některé z nich Vám umožní i možnost vstupu do Developer režimu zařízení a nastavení dalších možností, které nenabízí základní Android Launcher, který je instalovaný z výroby. Jednou z těchto možností je nastavení dalšího plovoucího tlačítka , seznam spuštěných aplikací i možnost zobrazení obrazu v obraze. Vše je možné shlédnout na videu zde.