Android Auto WiFi connection

Jak docílit toho, že Váš telefon se připojí přes WiFi k infotaimentu vozidla, i když Vaše auto žádné WiFi nemá? Že to nejde? Ale jistě, že ano! Stačí vhodný doplněk, který připojíte do USB portu Vašeho infotaimentu. Ten spustí automaticky aplikaci komunikačního programu pro komunikaci s AA. Hardwarový klíč se zabudovaným WiFi přístupovým bodem vyhledá Váš telefon. Na něm se detekuje připojení a spustí se aplikace AA. Ta se zobrazí na displayi Vašeho auta a je vyhráno. Automaticky se vše spojí, aniž byste museli vzít telefon do ruky. Pokud ale budete chtít AA použít na delší cesty, musíte buď telefon položit na místo s bezkontaktním dobíjením nebo volit připojení USB kabelem.

Za toto řešení vděčíme Emil Borconi-Szedressy, který dva roky intenzivně pracoval na řešení, které se nakonec vejde do krabičky 5 x 5 x 3 cm. Tu umístíte na nějaké nenápadné místo v autě a propojíte USB kabelem s infotaimentem Vašeho auta.

Vše nejdůležitější o tomto zařízení může nalézt zde .

Už od konce roku 2021 existují další podobné a ještě lépe vybavené krabičky. Jednou z nich je například Singapurský výrobce a prodejce KyeBriq. Jeho kouzelný box umí nejen bezdrátové WiFi Android Auto, ale také bezdrátový WiFi CarPlay a dokonce jako třetí možnost i virtuální USB Android radio s Android 12 a pamětí 4/64 GB. Osmijádrový procesor, vlastní slot na SIM kartu pro vytvoření WiFi hotspotu v autě i slot pro paměťovou mikroSD kartu jsou další přidané plusy k tomuto zařízení. Vše podstatné, včetně linku pro objednání KyeBriq BRIQ3-PRO nebo levnější verze s Android 10 a 3/32 GB s názvem BRIQ2-LITE a zároveň slevový kuponu na 10 dolarů naleznete zde. Pozor, dané zařízení je možné použít pouze u vozů s integrovanou funkcí USB CarPlay.

WiFi Android Auto adapter via USB CarPlay