Vítejte v sekci, kvůli které byl náš celý web založen. Po smrtící ráně, kterou zasadil Samsung systému MirrorLink, se pozornost všech obrátila k Android Auto. Podporují prakticky všechny telefony s Android 5 a vyšší a počet značek a modelů aut se každý den zvyšuje. Také počet alter marketových radií s podporou Android Auto roste každým dnem. Nevýhoda Android Auto, ale ve srovnání s jinými platformami byla v tom, že umožňovala zrcadlit pouze velmi omezené množství aplikací z Vašeho telefonu. Případně návody na hack byly složité. Obnášely také nutnost root vašeho telefonu. Tomu všemu je už ale konec. Pro jednoduchost a zkrácení názvu bude vždy spojení Android Auto nahrazeno zkratkou AA. Důležité je, že všechny zde uvedené postupy a návody jsou v této chvíli plně funkční i na platformě Android Auto verze 6 i nižší a s telefony s Android 5 až 11. S poslední verzí Android Auto 6.6 je možné kompletní zrcadlení Vašeho telefonu i bez root pro telefony s Android 6 až 11. Tato poslední verze AA je ke stažení v sekci Stahování. Pokud neznáte typ Vašeho procesoru telefonu a podle toho i správnou verzi AA, nainstalujte nejprve aplikaci Device Info z Google Play nebo zde. Po otevření aplikace v záložce CPU ověřte, zda Váš telefon je ARM64-8a, ARM7a, x86 nebo x86-64 a podle toho nainstalujte správnou verzi AA. Pro spuštění Android Auto na displayi Vašeho telefonu s Android 10 a vyšší byla přidána aplikace Android_Auto_phonescreen, kterou najdete také v sekci Stahování.

Na těchto stránkách se postupně dozvíte:

  1. Jak je možné zrcadlit kompletně Váš telefon prostřednictvím aplikace AA na displayi Vašeho auta s podporou AA. Ze tří možných variant, které se v současné době používají vybereme tu, která je nejlepší, je pravidelně updatovaná a funkční i na Android 10 i zkušební verze Android 11! Má velmi přívětivý manuál, rozšiřuje se portfolio jazyků a umožňuje spustit i Netflix a další podobné aplikace na display vašeho auta. Protože už nepotřebujete žádný další hardware pro její provoz, je nutný root Vašeho telefonu. Kdo z vás ale doma nemá v šuplíku starší telefon s Android 6 a vyšší, s kterým by se pustil do experimentů s root telefonem i plným zrcadlením jeho obsahu na displayi auta?
    V placené sekci, kterou můžete otevřít přes patronaci našich stránek prostřednictvím aplikace Patreon tak získáte kompletní přístup k celému obsahu všech našich stránek. Je třeba provést přihlášení a platbu přes některý z odkazů na konci uzamčené stránky s logem Patreon. Na jednom místě získáte návod, instruktážní videa i všechny soubory ke stažení v jejich aktuelní verzi. Vše stahujete z našeho serveru, bez nebezpečí stažení reklam, malwaru nebo virů do Vašeho PC nebo mobilu.
  2. Možnost připojení Vašeho auta skrz WiFi k aplikaci AA, i když Vaše auto WiFi nemá! Už žádné kabely, žádné složité připojování. Do USB portu Vašeho radia dáte pouze vhodný hardwarový adapter, který se spojí automaticky s Vaším telefonem přes WiFi. Dosáhnete tak komfortu nejnovějších aut, či luxusní výbavy automobilů, ale za podstatně nižší cenu. Hardwarový klíč, který umí popsané vlastnosti by měl být na trhu do konce roku 2020.
  3. Kombinaci obou předchozích vlastností, ale bez root Vašeho telefonu! Prostřednictvím hardwarového doplňku do USB Vašeho auta dostanete nejen aplikaci Android Auto (ta je už nahraná přímo v hardwarovém klíči), ale prostřednictvím WiFi kompletní obsah Vašeho telefonu. I tady tvůrci tvrdí, že řešení bude na trhu už koncem roku 2020, ale byl bych k tomuto termínu trochu skeptický. Je vidět, že vývojově ještě nejsou tak daleko a zbývá mnoho maličkostí, které je třeba ještě doladit.
  4. Od 6.12.2020 je publikovaná verze stránek s návodem na použití „black box interface“. Umožní Vám pomocí malého kouzla bez rootu Vašeho denně používaného telefonu kompletní zrcadlení i kombinaci spouštění aplikací z různých zdrojů. S možností bezdrátového přenosu i v automobilech bez WiFi. Na ukázku připravovaného řešení se můžete podívat zde. Instruktážní video, návody i všechny odkazy naleznete na dané stránce.
  5. Od 4.4.2021 je zde možno nalézt i popis a instalační návod na možnost spuštění YouTube videí skrz Android Auto na display Vašeho auta i bez root Vašeho telefonu. V tuto chvíli se jedná o zkušební aplikaci třetí strany. Není tedy možné do budoucna zaručit plnou funkčnost tohoto řešení. Všechny údaje, postupy a instalační programy v sekci pro stažení pochází z cizích zdrojů, jsou pouze funkčně odzkoušeny. Bližší informace naleznete zde.
  6. Od 6.7.2021 je rozšířena možnost pro Android Auto 6.6. o instalaci aplikací třetích stran přímo do aplikace Android Auto. Tyto instalátory Vám umožní přímo instalaci vybraných aplikací tří kategorií do Android Auta bez nutnosti dalšího hardwaru či PC. Nejsou ale kompatibilní se všemi typy telefonů ani se všemi verzemi Android. Byly přidány instalační soubory pro Android Auto i soubor pro zobrazení Android Auto na displayi telefonu pro Android 10 a vyšší.
  7. Od 8.5.2021 zde naleznete možnost instalace aplikace třetích stran do telefonu a Android Auta (pouze verze AA 6.0 až 6.3 a nově také poslední verze 6.6, kterou můžete stáhnout zde) prostřednictvím příkazového řádku z PC. Tato metoda je zcela zdarma, nepotřebujete žádné další náklady na její spuštění a provoz. Vše je popsáno jako třetí možnost zde.
  8. Od 15.5.2021 byla přidána kapitola, jak spustit kodované programy typu NetFlix ve Vašem automobilu skrz Android Auto a telefon bez root. Podmínkou funkčnosti tohoto řešení je nutnost fungujícího řešení podle předešlé kapitoly 7 a také telefon s Android 9 a nižší. Uvedené řešení funguje i na většině telefonů s Android 10. Od 18.5.2021 je kapitola doplněna i o možnost sledování vysílání NetFlix s telefony s Android 11 a vyšší. Tato metoda je beta zkušební verzí, neodzkoušená na všech mobilních telefonech.

Závěrem bych chtěl upozornit, že s žádným výše uvedeným řešením v bodech 1,2,3,5,6,7 nejsme spojeni jako autoři. To je hlavní rozdíl od sekce MirrorLink 1.1. Informace zde získané jsou převzaty z různých zdrojů, snažily jsme se ale vše prověřit, s některými autory jsme v přímém kontaktu. Snažíme se vše aktualizovat a budeme rádi, když nám prostřednictvím mailu nebo kontaktního formuláře zanecháte zpětnou vazbu, zajímavé informace o Vámi objevených novinkách nebo podnětech co zlepšit a doplnit.