Vítejte v sekci, kvůli které byl náš celý web založen. Po smrtící ráně, kterou zasadil Samsung systému MirrorLink, se pozornost všech obrátila k Android Auto. Podporují prakticky všechny telefony s Android 5 a vyšší a počet značek a modelů aut se každý den zvyšuje. Také počet alter marketových radií s podporou Android Auto roste každým dnem. Nevýhoda Android Auto, ale ve srovnání s jinými platformami byla v tom, že umožňovala zrcadlit pouze velmi omezené množství aplikací z Vašeho telefonu. Případně návody na hack byly složité. Obnášely také nutnost root vašeho telefonu. Tomu všemu je už ale konec. Pro jednoduchost a zkrácení názvu bude vždy spojení Android Auto nahrazeno zkratkou AA. Důležité je, že všechny zde uvedené postupy a návody jsou v této chvíli plně funkční i na platformě Android Auto aktuální verze a s telefony s Android 8 až 14. Od verze Android Auto 6.6 a vyšší je možné kompletní zrcadlení Vašeho telefonu i bez root pro telefony s Android 6 až 14. Poslední verze AA je ke stažení v sekci Stahování. Pokud neznáte typ Vašeho procesoru telefonu a podle toho i správnou verzi AA, nainstalujte nejprve aplikaci Device Info z Google Play nebo zde. Po otevření aplikace v záložce CPU ověřte, zda Váš telefon je ARM64-8a, ARM7a, x86 nebo x86-64 a podle toho nainstalujte správnou verzi AA. Pro spuštění Android Auto na displayi Vašeho telefonu s Android 10 a vyšší byla přidána aplikace Android_Auto_phonescreen, kterou najdete také v sekci Stahování.

Celou sekci Android Auto je možné rozdělit na několik kapitol. V první části se věnujeme popisu principiálně nového zařízení, tzv. CarPlay boxu, v našem konkrétním případě od firmy KyeBriq. Je to hardwarové zařízení, které s automobilem komunikuje prostřednictvím protokolu USB CarPlay (proto Váš automobil musí být vybaven tímto systémem, určeným původně pouze pro telefony Apple Iphone. KyeBriq je však zařízení, které umí 3 v 1. Je to WiFi Android Auto adapter, WiFi CarPlay adapter a je to hlavně multimediální zařízení Android, které Vám dočasně změní infotaiment automobilu na plnohodnotné, velmi dobře vybavené Android radio. Bližší podrobnosti se dozvíte zde. Najdete tu také slevový kupon pro zvýhodněný nákup zařízení přímo u výrobce. V následující kapitole se dozvíte, jak je zařízení možné připojit k PC a nahrát do něho vaše oblíbené aplikace a jak ho také pohodlně nastavit na monitoru vašeho PC. Bližší pokyny naleznete zde.

V následující kapitole najdete obecný popis, jak vytvořit plné zrcadlení Vašeho mobilního telefonu bez hardwarových doplňků a bez root Vašeho telefonu. Dozvíte se zde výhody, ale také různá omezení, které toto řešení má. Tato kapitola má všeobecný charakter a popisuje několik metod, které je možné použít, jak pro starší telefony s Android 8 a vyšší, tak moderními s Android 10 až 14.

S příchodem verze Android Auto 7 začal Google opětovně aktivně blokovat aplikace třetích stran. Ukázalo se, že k blokaci jsou použity názvy instalačních balíčků, které byly instalovány prostřednictvím oblíbených hromadných instalátorů AAAD a AAS. Tímto způsobem byl Google schopen blokovat najednou desítky tisíc uživatelů, kteří aplikace nainstalovali skrz tyto oblíbené instalátory. Developeři sice mohou změnit název instalačního balíčku a updatovat ho v AAAD nebo AAS, ale zase pouze na krátkou dobu, než je Google opětovně zablokuje, protože názvy instalačních balíčků jsou vzhledem k desetitisícům instalací samozřejmě velmi rychle známé. Navíc tyto aplikace špatně fungovaly s telefony OPPO, Realmi a One Plus (Oxygen), pro které bylo nutné nainstalovat do telefonu ještě dodatečný apk. instalátor. Po jeho instalaci je následně možné použít AAAD nebo AAS, instalace se po výběru balíčku pak ale provede skrz tento specializovaný apk instalátor. Vše potřebné najdete v sekci Stahování.

Vzhledem k obstrukcím, které Google klade při používání aplikací AAAD a AAS bylo nutné vymyslet metodu instalace “individuálního” instalačního balíčku aplikací třetích stran, který buď není veřejně známý nebo je dokonce pro každého uživatele jedinečný.

To již samozřejmě nelze uskutečnit s pomocí veřejných instalátorů AAAD a AAS. Proto jsou v poslední kapitole Android Auto zde zveřejněny postupy a metody, jak tohoto cíle dosáhnout. V souborech pro stažení jsou pak dva soubory pro dvě rozdílné cesty, jak získat neveřejný balíček (v případě placené verze dokonce individuální) pro instalaci S2A do telefonů s Android Auto 7.0.x a vyšší. Metoda už také znovu funguje i na Android 10 a vyšší !! Je však nutné použít verze Android Auto vyšší, než 7.2. Pro telefony OPPO, Realmi a One Plus (Oxygen) je nutné nainstalovat do telefonu ještě dodatečný apk. instalátor, s jehož úpomocí pak do Android Auta nainstalujete aplikace třetích stran. Najdete ho v sekci Stahování.

Vzhledem ke komplikacím, které Google způsobuje se zdá, že od Android 12 je jednodušší buď použití samostatného telefonu pro automobil (black box interface) nebo externí box typu KyeBriq. O tom se dočtete podrobněji v předchozích i následujících částech webu sekce Android Auto.

Pro zájemce, kteří rádi experimentují a nebojí se rizik s tím spojených je určena sekce s provedením root jejich telefonu. Doporučuji všem se nejdříve seznámit se všemi riziky, které toto řešení představuje. Pokud se chcete tedy na vlastní riziko pustit do root telefonu a jeho plného zrcadlení na display automobilu, vše potřebné naleznete zde. To to řešení jako jediné zaručuje plné zrcadlení na všech typech telefonů i všech použitých aplikací, včetně aplikace NetFlix, která používá systém kodování obrazu DNR, s kterým si telefony bez root neporadí.

V dalších kapitolách sekce Android Auto najdete už spíše okrajové informace o možnosti použití WiFi Android Auto adapteru pro automobily, které nejsou funkcí WiFi vybaveny z výroby, možnosti spouštění samostatného YouTube nebo jeho verze bez reklamy YouTube Vanced. Najdete zde sekci pro vlastníky vozů VW group (VW, Seat, Škoda, Audi) a možnosti zobrazení údajů o výkonu motoru a dalších jízdních parametrů automobilu v aplikaci Performance monitor.

Kapitola o black box interface je kompletní návod, jak si doma sám postavit malé, ale účinné zařízení pro komplexní zrcadlení telefonu prostřednictvím nějakého starého, ale funkčního Android telefonu, na kterém uděláte root a využijete ho jako převodník spojení mezi Vaším současným telefonem a infotaimentem automobilu. Vše, co k tomu potřebujete, naleznete zde. Jsou zde také uvedeny i možnosti, jak spustit i zrcadlení aplikace NetFlix bez root telefonu pomocí virtuálního telefonu ve vašem telefonu fyzickém. Určeno je spíše pro experimentátory, kteří jsou ochotni pokusy strávit mnoho času s nejistým výsledkem.

Závěrem bych chtěl upozornit, že s žádným výše uvedeným řešením nejsme spojeni jako autoři. To je hlavní rozdíl od sekce MirrorLink 1.1. Informace zde získané jsou převzaty z různých zdrojů, vždy ale se svolením autorů. Snažily jsme se ale vše prověřit a vyzkoušet, s některými autory jsme v přímém kontaktu a testujeme pro ně nová řešení. Snažíme se vše aktualizovat a budeme rádi, když nám prostřednictvím mailu nebo kontaktního formuláře zanecháte zpětnou vazbu, zajímavé informace o Vámi objevených novinkách nebo podnětech co zlepšit a doplnit.