Jako věc na první místě musím upřesnit, pro koho je určený Vmos MirrorLink. (Virtual Machine operating System). Je určený a funguje pouze s telefony Samsung s Android 10 a FUNKČNÍM SPOJENÍM MirrorLink. Pokud Váš MirrorLink přestal fungovat, ani Vmos vám fungovat nebude!

Je tedy nejdříve nutné se přesvědčit, že mezi Vaším automobilem a telefonem Samsung s Android 10 je stále aktivní funkční spojení MirrorLink. Pokud tomu tak není, můžete se pokusit o nápravu podle návodů v sekci MirrorLink na těchto webových stránkách.

Pokud máte funkční spojení MirrorLink na Samsung s Android 10, můžete číst dále.

Vmos řešení představuje možnost nahrání do Vašeho telefonu virtuální operační systém. V našem případě virtuální Android 5. Do tohoto virtuálního telefonu si pak nahrajete všechny programy, které chcete používat skrz MirrorLink v autě. Nestačí, že je máte ve vašem fyzickém telefonu, musíte je znovu nahrát do Vašeho telefonu virtuálního. Tyto aplikace musí být také kompatibilní s Android 5! Nestačí tedy mnohdy pouze zkopírovat Vaše aplikace z fyzického telefonu. Pokud chcete také na virtuálním telefonu používat služby Play Store, Google maps, YouTube apod., musíte se na tomto virtuálním telefonu přihlásit k účtu Google. (doporučuji ten samý účet, který máte na fyzickém telefonu).

Když vše nainstalujete a zprovozníte podle návodu, který najdete v 10 jazykových verzích v sekci Stahování, můžete si užívat mnoho výhod tohoto řešení. Obraz skrz MirrorLink zrcadlí opravdu všechny Vaše aplikace nahrané ve virtuálním telefonu. (včetně Netflix, Amazon private video apod.) Přitom na displayi Vašeho telefonu může být puštěná nezávislá jakákoliv jiná aplikace. Zobrazení na displayi automobilu (velikost a rozlišení) si velmi lehce nastavíte pro jakýkoliv display automobilu v nastavení virtuálního telefonu. Můžete používat klávesnici pro zadávání textu i mikrofon. Vmos je jediným funkční řešením pro zobrazení jakékoliv aplikace z Vašeho telefonu na display autorádia skr MirrorLink pro Android 10.

Jako každé řešení má i svoje nevýhody. Největší je množství paměti, kterou řešení v telefonu zabere. Samotný Vmos cca 300Mb místa, služby Google dalších několik desítek Mb a pak další místo pro jakoukoliv aplikaci do Vmos). Druhá nevýhoda je starší Android 5, který je relativně pomalý. Pro ty zájemce, kteří mají na automobilu odemčenu funkci MirrorLink za jízdy vozidla je možné doporučit i Vmos na Android 7.Nenív našem seznamu stahování, ale lze ho najít na Google.

Když je pak vše hotovo, funguje to stejně dobře a stabilně, jako na mém videu.